8
17

Duże donice – jak najlepiej je wykorzystać?

Donice stanowią podstawę wyposażenia domu, w którym znajduje się miłośnik roślin. W ten sposób może on zadbać o jak najlepsze warunki do ich wzrostu. Jak najlepiej wykorzystać duże oraz modne donice? Fachowcy odpowiadają.

Duże donice i styl nowoczesny

Duże donice odgrywają bardzo ważną rolę, szczególnie jeśli mowa o stylu nowoczesnym. Jest to związane między innymi z ich designem oraz kolorystyką. Styl nowoczesny przede wszystkim stawia na kontrast. Jeśli chodzi o biel, to czerń będzie jak najlepszym odzwierciedleniem tego koloru.

Donice duże ze względu na swój rozmiar podkreślają także przestrzenność tego stylu. Jest to bardzo ważne, aby o nią zadbać, ponieważ dzięki temu można będzie dopełnić motyw przewodni nowoczesności.

Duże donice do salonu (np. https://dolagra.pl/pl/donice-duze/pk75) mogą również posiadać różnorodne kształty. Im ciekawsze, tym lepiej sprawdzą się do nowoczesności, które odchodzi od standardowych, kanciastych brył. Dużą popularnością cieszą się w tym przypadku okręgi oraz owale.

Duże donice i styl skandynawski

Donice duże to również bardzo ważna część stylu skandynawskiego. Jest to związane przede wszystkim z bezpośrednim nawiązywaniem tego stylu do przyrody oraz natury. W ten sposób można zyskać harmonię oraz efekt spokoju we wnętrzu.

Duże donice w przypadku stylu skandynawskiego powinny być utrzymane w odcieniach ziemistych. Mowa tutaj przede wszystkim o brązach, jednak mogą również pojawić się w tym przypadku odcienie bieli. W ten sposób dopełnia się ten piękny styl, który zyskał uznanie w Polsce ze względu na przytulność.

Duże donice i ich uniwersalność

Oprócz stylu nowoczesnego oraz skandynawskiego donice duże mogą zostać wykorzystane także w wielu innych aranżacjach. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się skutecznie wszędzie tam, gdzie chce się zyskać na modzie.

Wielkość tych donic sprawia, że można wyposażyć się w przedmioty, które współcześnie są cenione ze względu na przełamywanie tradycyjnych, niewielkich dekoracji.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply