13
20

Jak uzyskać profesjonalne wykończenie podczas cyklinowania podłóg?

Renowacja parkietu to wieloetapowe działanie, mające na celu przywrócenie podłogi dawnego wyglądu. Drewno z czasem niestety przestaje prezentować się nieskazitelnie. Na szczęście dobrze przeprowadzone cyklinowanie uchroni nas przed koniecznością przeprowadzania kosztowne wymiany podłogi.

Profesjonalny wybór narzędzi

Efekt, jaki uzyskamy dzięki cyklinowaniu, w dużej mierze zależy od tego, czy do każdego etapu prac podejdziemy z precyzją i dokładnością. Jeśli chcemy, żeby wykończenie prezentowało się nienagannie, należy zacząć od dobrego oczyszczenia podłogi. Niebagatelne znaczenie ma też zapoznanie się z tym, w jaki sposób była kładziona podłoga.

Na tej podstawie można dobrać odpowiednie narzędzia. Jeśli chodzi o urządzenia, to bez tych nie obejdzie się, jeśli chcemy cieszyć się precyzyjnie wykończonym parkietem. W zależności od rodzaju podłogi, specjaliści mogą wybrać niewielkie, ręczne cykliniarki albo większe, cięższe opcje. Profesjonalnie zaplanowany proces oferuje m.in. parkieciarztargowek.pl.

Cyklinowanie w Warszawie – pośpiech nie jest wskazany

Cyklinowanie podłogi to czynność, podczas której nie należy się śpieszyć. W przeciwnym wypadku efekt nie będzie satysfakcjonujący, a parkiet nie będzie idealnie gładki i równy. Profesjonalne wykończenie podczas cyklinowania podłóg wiąże się z tym, że na samym początku używa się papieru o większej gramaturze. Gruby papier ścierny pozbędzie się:

  • najbardziej widocznych zanieczyszczeń;
  • innych defektów.

Każdy kolejny krok jest wykonywany papierem o coraz drobniejszej gramaturze. Eksperci wiedzą, ile razy należy przeprowadzić takie zadanie. Po użyciu drobnoziarnistego papieru można przystąpić do polerowania podłogi.

Ochrona podłogi

Samo cyklinowanie to nie wszystko. Specjaliści wiedzą, jak ważny jest etap profesjonalnego zabezpieczenia podłogi. Stosuje się do tego sprawdzone preparaty ochronne, mające na celu zabezpieczenie parkietu przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply