5
21

Jaki olej do łańcucha rowerowego i motocyklowego wybrać?

Olej do łańcucha rowerowego i motocyklowego to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu będzie można myśleć o utrzymaniu jednośladu w dobrym stanie technicznym. Na czym jednak skupić się przy doborze takiego oleju?

Jak dobrać odpowiedni olej łańcuchowy do roweru i motocykla?

Dobierając olej do smarowania łańcucha motocyklowego warto skupić się na jego podstawowych właściwościach. Jeśli użytkownicy rowerów i motocykli zdecydują się na zakupienie oleju o mniejszej gęstości, trzeba się przygotować na to, że olej będzie się stosunkowo szybko wypłukiwał, co przełoży się na częstszą konserwację.

Z kolei olej o większej gęstości będzie się dłużej utrzymywał, ale za to przyciąga do siebie liczne zanieczyszczenia i zabrudzenia. Warto wybrać olej do smarowania łańcucha rowerowego o średniej gęstości, który jest prosty w użyciu, długo się utrzymuje i niezbyt szybko się wypłukuje.

Olej do smarowania łańcucha rowerowego i motocyklowego – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat oleju do smarowania łańcucha rowerowego i motocyklowego? Przede wszystkim to, że wysokiej klasy olej:

  • musi być odporny na szkodliwe działanie wilgoci,
  • musi sobie radzić w ekstremalnych warunkach atmosferycznych i środowiskowych,
  • musi się charakteryzować doskonałymi właściwościami smarnymi.

Doskonałą alternatywą jest prosty w użytkowaniu spray do łańcucha rowerowego. Na całe szczęście odpowiednio dobrany spray do łańcucha motocyklowego wykazuje się podwyższoną trwałością oraz wydajnością.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply