18
12

Korzyści z używania kołdry obciążeniowej

Bezpieczny sposób na relaks? Jeśli poszukujesz takiego produktu, zwróć uwagę na to, jak działają kołdry obciążeniowe. Dziś przyjrzymy się ich najważniejszym zaletom.

Kołdra obciążeniowa – przyjemny ciężar, który Cię wyciszy

Wszyscy borykają się czasem z różnorodnymi napięciami i stresami. Warto poszukiwać naturalnych rozwiązań, które pozwolą się nam nieco wyciszyć w bezpieczny sposób. Kołdry obciążeniowe są doceniane przez osoby, które chcą odczuć ulgę. Rozwiązanie działa uspokajająco i wyciszająco. Może także zwiększać koncentrację, skupienie i osiągnąć kojącą równowagę. Jak widać zakres działania takich produktów jest naprawdę szeroki.

Jak utrzymać kołdry obciążeniowe w czystości?

Każde kołdry, również te obciążeniowe, należy utrzymywać w czystości. Czy takie opcje można prać? Współcześni producenci zadbali także o tę kwestię. Kołdra obciążeniowa może być prana w wodzie, najlepiej z dodatkiem delikatnego detergentu. Należy pamiętać, że nieco inaczej suszy się taki produkt – kołdrę w celu wysuszenia należy rozłożyć w pozycji poziomej. Tutaj warto zaznaczyć również, że kołdra obciążeniowa dla dorosłych oraz warianty dla dzieci dostępne są w postaci antyalergicznej. Takie produkty oferuje swoim klientom i klientkom m.in. firma Sensoric. Łatwe utrzymanie kołdry w czystości oraz antyalergiczny charakter produktu oznacza, że z wyrobu mogą korzystać także dzieci (oczywiście pod opieką dorosłych).

Terapeutyczna kołdra obciążeniowa dla dorosłych

Do korzyści kołder tego typu można zaliczyć fakt, że z takiego produktu możemy korzystać samodzielnie, w zaciszu naszego domu. Właściwie nie musimy podejmować żadnego wysiłku, żeby cieszyć się korzyściami. Wystarczy, że po prostu… wypoczniemy pod kołdrą. Tutaj warto zaznaczyć, że taki produkt nie ma funkcji grzewczej. Jego ciężar pozwala za to regulować sen i ułatwia wypoczynek. Niektóre osoby doceniają kołdry obciążeniowe za to, że pomagają im w problemach z niespokojnym snem – przebudzaniem się, trudnościami z zasypianiem, przedwczesnym budzeniem się.

Kiedy jeszcze może nam pomóc kołdra obciążeniowa?

Część specjalistów dowodzi, że takie kołdry wspomagają leczenie m.in.:

  1. depresji;
  2. nerwic;
  3. ADHD.

Należy pamiętać, że kołdra obciążeniowa nie jest remedium na schorzenia i choroby. Może za to ułatwić ich leczenie, o ile wszystko dzieje się pod okiem specjalistów. Przed zastosowaniem kołdry obciążeniowej upewnijmy się też, czy nie dotyczą nas przeciwwskazania. Nie jest ich wiele, ale warto mieć taką pewność, zanim kupimy produkt.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply