7
18

Krzesła dziecięce do przedszkola – czym powinny się cechować?

Dobrze wyposażona przestrzeń przedszkolna powinna składać się z wyposażenia idealnego do wypoczynku, zabawy z rówieśnikami, jak też i chwil skupienia. W takich miejscach nie może zabraknąć stanowisk do siedzenia.

Krzesła dziecięce do przedszkola – jak zadbać o to, by maluchy czuły się dobrze

Jedną z istotnych cech takich mebli jest wysokość, a dokładniej:

  • dopasowanie wysokości krzesła do stołu/stolika
  • dopasowanie wysokości krzesła do dziecka

Rozwiązanie nie może być więc ani zbyt małe (bo wtedy dziecko wyćwiczy niewłaściwą pozycję ciała), ani zbyt wysokie (bo wtedy może mieć problem z samodzielnym usadowieniem się na siedzisku). Krzesła do przedszkola należy więc kupować konkretnie z myślą o danej grupie wiekowej. Najłatwiej więc taki zakup będzie zrobić w miejscu, specjalizującym się z wyposażeniu przedszkoli. W ten sposób działa m.in. miniform.pl (https://miniform.pl/pl/)

Zdecydowanie się na wyposażenie oferowane przez sprawdzone miejsce wiąże się z jeszcze jedną, ważną korzyścią. W sprawdzonych firmach przeważnie możemy liczyć na fachowe doradztwo i rzetelną pomoc w wyborze odpowiedniego mebla.

Krzesła do przedszkola a bezpieczeństwo

Trudno wyobrazić sobie, że tak podstawowe wyposażenie jak krzesło może być niebezpieczne. Musimy jednak uzmysłowić sobie, że gdy mebla używają maluchy, problematyczne stają się kwestie, na które być może nie zwrócilibyśmy w innym wypadku naszej uwagi.

Bezpieczne, dobrej jakości krzesła do przedszkola wyróżniają się solidną konstrukcją. Jest pewna, stabilna i wytrzymała. Ale bezpieczeństwo polega także na tym, czym pokryte jest krzesło. Nie mogą to być substancje toksyczne. By mieć pewność, że meble, które wybieramy do przedszkola, spełniają te kryteria, zwróćmy uwagę na to, czy bezpieczeństwo krzesła zostało oficjalnie potwierdzone. Utwierdzi nas w tym np. certyfikatami Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply