13
35

Olej silnikowy CC 30 – zastosowanie, charakterystyka

Błędne decyzje związane z wyborem oleju silnikowego mogą oznaczać spore wydatki, wynikające z ewentualnych awarii i ich napraw. Oprócz lepkości oleju oraz jego jakością musimy upewnić się też czy dany preparat jest zgodny z normami określanymi przez producenta danego modelu auta. Jednym z popularnych wariantów jest olej silnikowy CC-30. Z tego tekstu dowiesz się o nim więcej.

Czym charakteryzuje się olej CC 30?

Taki wyrób wyróżnia się dość dużą uniwersalnością. Możemy go użyć do smarowania silników różnych typów, o ile są to silniki wysokoprężne. Olej CC 30 będzie nadawał się do silników:

  • bez doładowania;
  • lekko doładowanych.

Dobierając tego typu preparat powinniśmy zastanowić się także nad tym, jak mocno eksploatowany jest nasz pojazd. Olej silnikowy CC 30 poleca się w maszynach, w których dochodzi do obciążeń o umiarkowanym i dużym stopniu.

Olej CC-30 – dowiedz się więcej o jego zastosowaniu

Przed zakupem oleju silnikowego do swojej maszyny musimy dokładnie zweryfikować, czy dany preparat rzeczywiście nadaje się do naszego pojazdu. Kiedy zatem zastosować olej CC 30? Po takie rozwiązanie dobrze będzie sięgnąć, gdy zależy nam na produkcie odpowiednim do zastosowania w:

  • autobusie;
  • samochodzie osobowym;
  • ciężarówkach;
  • maszynach rolniczych.

Gdzie kupić dobry olej silnikowy?

Fachowego rozwiązania najlepiej będzie poszukać w sprawdzonym sklepie, stawiającym na znanych producentów. W profesjonalnych miejscach każdy produkt jest dokładnie opisany, toteż nie będziemy mieć wątpliwości co do tego, czy mamy komplet informacji potrzebnych do decyzji. Dobrze zaopatrzone sklepy często oprócz oleju CC 30 oferują także inne produkty, np. płyny do spryskiwaczy, płyny do chłodnic, środki myjące i odtłuszczające czy smary specjalistyczne.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do zastosowania oleju, którego zakup rozważamy, rozsądnie będzie skorzystać z doradztwa ekspertów.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply