12
9

Jak wybrać odpowiednie opony do hulajnogi elektrycznej?

Jaką rolę spełniają opony w hulajnogach?

Opony i dętki do hulajnóg elektrycznych to części zamienne, które umożliwiają poruszanie się temu jednośladowcu. Hulajnogi elektryczne nieraz rozpędzają się do ponad 80 km na godzinę, warto więc sprawić sobie odpowiednie „gumy” najwyższej jakości. Taka inwestycja zapewni bezpieczeństwo na drodze i zapobiegnie ewentualnym wypadkom.

Opony dzielą się na produkty, które nadają się zarówno do standardowych i offroadowych nawierzchni. Wykonane są z różnych materiałów, o różnym charakterze. Przykładowo mogą to być opony nylonowe. Każdy z modeli jest oznaczony do jakich celów został przeznaczony. Opony do hulajnóg elektrycznych, najlepiej aby były ściśle dobrane do marki konkretnego pojazdu. Powinny też spełniać określone wymagania. Oznacza to, że jeśli jeździ się jedynie trasami miastowymi lepiej zdecydować się na opony szosowe, a nie terenowe. Znaczenie ma również wielkość opony. Producenci opon oraz hulajnóg podają jakie opony i dętki są do nich dedykowane. 

Opony dętkowe i bezdętkowe

Zwykle w ofertach sklepów internetowych znajdują się opony dętkowe i bezdętkowe. Obecność dętki w znaczący sposób ułatwia naprawę opony, a także pozytywnie wpływa na szybkość wymiany. Bezdętkowe modele natomiast są samouszczelniające. Posiadają specjalne rozwiązanie technologiczne stosowane w samochodach lub innych cięższych pojazdach. Złożone są one z uszczelniacza i specjalnego wentylu, dedykowanego dla takich modeli opon. Ich uszkodzenie wymaga natychmiastowego udania się do serwisu.

Oba wymienione wcześniej warianty nadają się do jazdy w różnych warunkach. Aby przemieszczanie się było komfortowe należy zainwestować w produkty przeznaczone dla danego typu nawierzchni. Warto też pilnować ciśnienia opon.

Czy wielkość ma znaczenie?

Opony do hulajnóg elektrycznych występują w wielu wariantach. Poza wcześniej wspomnianą obecnością lub brakiem dętki, przeznaczeniem dla danej trasy oraz wykonaniem materiału, mówi się też o wielkości w calach. Przykłady najpopularniejszych rozmiarów opon do hulajnóg elektrycznych:

  • opony do hulajnogi elektrycznej 10 cali
  • opony do hulajnogi elektrycznej 11 cali
  • opony do hulajnogi elektrycznej 8,5 cala

Rozmiary różnią się amortyzacją oraz zwrotnością. Należy pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania opona musi być odpowiednio napompowana. Informacje o tym jakie ciśnienie powinny posiadać opony są zwykle podawane przez producenta. Należy się do nich stosować, aby zadbać o jak najlepszy experience z jazdy. Doskonałe produkty- opony do hulajnogi elektrycznej

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply