23
16

Koncepcja Lean Management w Twojej działalności – dlaczego warto?

Metoda, która wyróżnia się prostotą i jednocześnie niezwykle dużą skutecznością? Jeśli cenisz eleganckie, przejrzyste rozwiązania, z pewnością przypadnie ci do gustu koncepcja szczupłego zarządzania. Cel jest prosty – zmaksymalizowanie wartości dla klienta, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów przedsiębiorstwa.

Koncepcja lean management w praktyce – co warto zrozumieć?

Chociaż może się wydawać, że to stosunkowo nowy pomysł, w rzeczywistości geneza tej koncepcji sięga pierwszej połowy ubiegłego wieku. To właśnie wtedy Toyota opracowała system produkcyjny, w którym jednym z priorytetów było minimalizowanie marnotrawstwa. Takie możliwe do uniknięcia straty wynikają z:

  • marnotrawstwa procesów;
  • marnotrawstwa energii;
  • marnotrawstwa materiałów.

Lean management zakłada, że można ich uniknąć, stosując tzw. szczupłe zarządzanie. Ale jak te zasady przełożyć na funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw?

Profesjonalne szkolenie lean management – czego się z niego dowiesz?

Celem takiego szkolenia jest usprawnienie procesów. Mogą to być zarówno procesy produkcyjne, jak też i procesy usługowe. Dobrze skonstruowany program pozwala zdobyć, a następnie szlifować takie umiejętności.

Szkolenia lean management to szansa na przełożenie praktycznej wiedzy na grunt praktyki. Można bez końca mówić przecież o tym, jak wykonać mapowanie strumienia wartości czy jak określić wartość z punktu widzenia klienta. Sztuką jest jednak zastosowanie tych wskazówek w praktyce.

Rozwiązania, które proponują eksperci (np. Open Horizon Consulting) pozwalają opracowywać skuteczny system zarządzania, z pomocą którego można optymalizować działania i dostarczać klientom w najprostszy sposób dokładnie to, czego oczekują.

W trakcie szkolenia poznamy również szereg praktycznych narzędzi, pozwalających wdrożyć zasady, o których mówi lean management. Zaliczymy do nich np. JIT, SMED, 5S, Poka-Yoke oraz zarządzanie wizualne.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply