Metoda, która wyróżnia się prostotą i jednocześnie niezwykle dużą skutecznością? Jeśli cenisz eleganckie, przejrzyste rozwiązania, z pewnością przypadnie ci do gustu koncepcja szczupłego zarządzania. Cel jest prosty – zmaksymalizowanie wartości dla klienta, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów przedsiębiorstwa.
Koncepcja lean management w praktyce – co warto zrozumieć?
Chociaż może się wydawać, że to stosunkowo nowy pomysł, w rzeczywistości geneza tej koncepcji sięga pierwszej połowy ubiegłego wieku. To właśnie wtedy Toyota opracowała system produkcyjny, w którym jednym z priorytetów było minimalizowanie marnotrawstwa. Takie możliwe do uniknięcia straty wynikają z:
- marnotrawstwa procesów;
- marnotrawstwa energii;
- marnotrawstwa materiałów.
Lean management zakłada, że można ich uniknąć, stosując tzw. szczupłe zarządzanie. Ale jak te zasady przełożyć na funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw?
Profesjonalne szkolenie lean management – czego się z niego dowiesz?
Celem takiego szkolenia jest usprawnienie procesów. Mogą to być zarówno procesy produkcyjne, jak też i procesy usługowe. Dobrze skonstruowany program pozwala zdobyć, a następnie szlifować takie umiejętności.
Szkolenia lean management to szansa na przełożenie praktycznej wiedzy na grunt praktyki. Można bez końca mówić przecież o tym, jak wykonać mapowanie strumienia wartości czy jak określić wartość z punktu widzenia klienta. Sztuką jest jednak zastosowanie tych wskazówek w praktyce.
Rozwiązania, które proponują eksperci (np. Open Horizon Consulting) pozwalają opracowywać skuteczny system zarządzania, z pomocą którego można optymalizować działania i dostarczać klientom w najprostszy sposób dokładnie to, czego oczekują.
W trakcie szkolenia poznamy również szereg praktycznych narzędzi, pozwalających wdrożyć zasady, o których mówi lean management. Zaliczymy do nich np. JIT, SMED, 5S, Poka-Yoke oraz zarządzanie wizualne.
No Responses Yet